Pôžička bez kontroly registra ? Kto Vám požičia ? - Pôžička a úver za najlepších podmienok | Online pôžička

" Získajte najlepšiu pôžičku na trhu "
logo prehlad poziciek
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

uver bez registra
Pôžička bez kontroly registra ? Kto Vám požičia ?

Na Slovensku žije niekoľko stotisíc ľudí, ktorí mali niekedy problémy s platením svojich záväzkov. Aby spoločnosti, spostredkujúce úvery odhadli rizikovosť klienta a jeho schopnosť budúceho splácania úveru, tak zriadili niekoľko registrov, kde zapisujú ľudí, ktorí sa omeškali so splátkami, svoj dlh nesplatili, prípadne boli spoludlžníkom iného dlžníka, ktorý svoje záväzky nesplácal a tak splatenie dlhu zostalo na spoludlžníkovi.
Ako sa vyhnúť zápisu do registra dlžníkov ?
Zásadným odporúčaním je, že ak ste sa dostali do finančných problémov a máte problém so splatením pôžičiek, tak treba nevyhnutne kontaktovať spoločnosť, ktorá Vám úver poskytla. Hrať mŕtvého chrobáka a čakať, čo sa udeje neodporúčame. Môže to mať pre Vás veľmi vážne dôsledky.
Ak svoju spoločnosť, ktorá Vám úver poskytla kontaktujete čo najskôr a vysvetlíte jej svoje okolnosti, pre ktoré svoj dlh nemôžete aktuálne splácať, tak ak banky alebo nebankovky vidia iniciatívu klienta svoj dlh splatiť, tak vedia byť veľmi ústretové. V ideálnom prípade Vám môžu ponúknuť odklad splátok. Častokrát však spoločnosti sprostredkujúce úvery ponúknu klientovi prehodnotenie splátkového kalendára a zníženie splátok.

Som v registri. Kto poskytne úver ?
Zápis do registra neplatičov sťažuje každému možnosť získania úveru. Pre spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky sa stávate rizikovým klientom. Pokiaľ ste v registri neplatičov, tak banky nemusíte ani navštevovať. Pre ne ste sa totiž stali nespoľahlivým klientom a posudzujú Vás, tak, že ak ste niekedy v minulosti svoj dlh nesplácali, tak je vysoké riziko, že ho nedokážete splácať opäť.
Nedávnou novelizáciou zákona o spotrebiteľských úverov môžu požičky poskytovať len licencované spoločnosti, ktoré získali povolenie od Národnej banky Slovenska.
Neodporúčame hľadať súkromné osoby. Tie si totiž často pýtajú nejaké poplatky vopred a nakoniec poplatok zaplatíte a zostanete bez pôžičky. Dôležité je tiež poznamenať, že ak Vám nejaký súkromník peniaze poskytne, tak úverová zmluva je ihneď neplatná a veriteľ, ktorí nemá licenciu od NBS nemôže vymáhať svoje pohľadávky.
Jedinou možnosťou ako môžete získať úver je požiadať o pôžičku nejakú nebankovú spoločnosť, prípadne skúsiť aktuálny trend a to získať úver od ľudí.

1.     P2P pôžičky alebo úver od ľudí pre ľudí
Na Slovensku funguje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú úver cez internet. Funguje to tak, že vy ako žiadateľ o pôžičku sa zaregistrujete a navolíte si požadovanú výšku úveru a dobu splatnosti. Následne Vašu žiadosť vidia bežní ľudia s voľnými finančnými prostredkami, ktorí Vám protredníctvom tejto spoločnosti úver poskytnú. Vy svoj dlh splácate spoločnosti a tá potom peniaze prerozdeľuje investorom.
Odporúčame Vám v prípade záujmu využiť služby spoločnosti Finzo.

Koľko si môžete požičať: od 300 do 2 000 €
Doba splatnosti: 1 mesiac 2 roky
Úrok: závisí od Vašich preferencií a Vášho príjmu. Začína však od 10 %.
RPMN: je okolo 18 %


2.     FairCredit
Ďalšou spoločnosťou, ktorá Vás vie požičať, aj ak máte záznam v registri neplatičov je Fajn pôžička od spoločnosti Fair Credit, ktorá má licenciu od NBS.

Koľko si môžete požičať: od 200 do 2 000 €
Doba splatnosti: 1 mesiac až 2 roky
Úrok: 9,98 %
RPMN: cca 37 %


3.     Profi Credit
Pomerne známou spoločnosťou, poskytujúcou úver bez nahliadania do registra je Profi Credit.

Koľko si môžete požičať: od 300 do 3 000 €
Doba splatnosti: 18 až 36 mesiacov
Úrok: 22,44 %
RPMN: 24,9 %

Toto sú aktuálne dostupné pôžičky a úvery pre ľudí, ktorí sa dostali do registra neplatičov. Zápis v registry neplatičov sa vymaže po 5 rokoch a až potom môžete požiadať o úver banku.

podpora@prehladpoziciek.eu

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky